Ditto 2x
Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 15
Like Tree7Likes

Başlık: Fender gülağacı kullanımını azalttı

GP Bağımlısı

Fender gülağacı kullanımını azalttı

Elit ve bütün mexico modellerinde artık gülağacı olmayacak.

Kaynak ABD'de bir satıcıdan ama kısa süre sonra yazısını silmek zorunda kaldığı için link paylaşamıyorum.

GP Bağımlısı fizyo_orkun kişisinin Avatarı
    Cemler
    15
    Depo yapmak lazım o zaman RW Fender.

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Kaynek epeydir kapalı. Asparagas da olabilir, takip etmek lazım.

Kromatik çalışıyor... Laçin kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Gibson ne olacak peki?

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı Laçin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Gibson ne olacak peki?
    Fiyat yükselişini standart ve üstü serilerine yansıtacaklardır, pickguardın plastiğine takılan bir müşteri kitleleri var gül ağaçsız gibson imkansız Studio ve aşağı serilerinde ileride değişiklikler görülebilir.

Elbette Fender için Elit hariç üst seri fenderlerde de fiyatlar yükselecek. Mexika ekonomik, elit'in ise vintage bir albenisi yok o nedenle müdahalede çekinmediler (pau ferro, simsiyah olmasa bile abanoz çokta güzel olabilir bu serilere).

Ben kore-japon markalarını merak ediyorum nasıl hamle yapacaklar, sınırlamalar bazen yaratıcı çözümlerde getirebilir bekleyip göreceğiz.

Üye
    Fender'in kendisinden de bir aciklama var bu konuda:

Here's the word from the Fender CEO himself:

Fender is committed to the continued use of Rosewood in American-made solid body guitars, such as our American Professional Series. After actively exploring alternate wood options to Rosewood for selective use on a few US models, we will be transitioning most of our Mexico made product away from rosewood to pau ferro, a fantastic alternate we currently use on the SRV signature strat. The American Elite series is transitioning to ebony fretboards with dealers and our inventories. Rosewood is still used on many series of instruments, as it is a historically accurate tone wood. The changeover will be somewhat fluid in the market, there is no set date at this time.

We are still currently evaluating options for Squier and the acoustics category

FMIC’s specialty brands, Gretsch, Jackson, Charvel and EVH will continue to use Rosewood in both solid body and acoustic models, from all source countries.

Fender is committed as a brand to comply with all CITES regulations and to ensure we are continuing to deliver the best quality and accessible products to our customers and dealers.

- Andy Mooney, CEO Fender
    grundar likes this.

Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Ülen bunlar yüzünden pao ferro pahalanmasın? Bence güzel haber, ben pek severim pao ferroyu?

Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Aslında en iyisi aluminyumdan yapsınlar tuşeyi. Mis gibi, perdeleri de paslanmazdan kaynaklasınlar, değiştirme derdi de olmaz

Bu arada son dönem biraz daha yaygınlaşan bir furya var; mühendislik malzemelerinin tuşe olarak değerlendirilmesi hususu. Deneyen var mı aramızda?

Parker Fly'da fiberglas vardı yanlış hatırlamıyorsam, ben sadece onu denedim. Ama grafit tabanlı kompozitlerden, ebanol gibi adlarla ortaya koyulan seçenekler var.

GP Bağımlısı Alshain kişisinin Avatarı
    Ben önümüzdeki ay rocklite siparişi vermeyi düşünüyorum. Deneyince fikirlerimi burada paylaşırım. Şu an benzer malzemeden tuşesi olan bir bass var elimde, açık bir şekilde abanoz yerine tercih ederim ki okuduğum kadarıyla rocklite daha kaliteli görünüyor.

Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal