Ditto 2x
Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 25
Like Tree11Likes

Başlık: Gibson Modern-Double-Cut-Standard

GP Bağımlısı

Gibson Modern-Double-Cut-Standard

Custom Modern Double Cut Standard

PRS'in ilk popülerleştiği yıllardaki başarısını arzuluyor olabilirler diye düşündüm, dönemin (amerikan) genç kuşağı çok hızlı sahiplenmişti markayı ve belli bir müşteri profili ile sınırlı olmaması PRS'in büyük başarısı olmuştu.

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Bu gitarın modeli nedir? ----ACİL---

Bu arada, PRS tam öyle değil bence... Başta Paul Reed Smith şahsen epey ama epey uğraşmakta. Ücret vs. olmadan gitar vermeler falan... Hem de Gibson olarak namlanmış olan insanlara... Gayet "moruk" kısmını hedeflemiş başta...

misal

Hani "Gibson Les Paul" takıkları açısından enteresan bir fotoğraftır bu!

Yıl 1989...

Sonra, Gibson değil ya, işte gençlik farklı diye PRS'e yöneliyor, bence... Bir ara Dual Recto (Triple da olur elbette) artı PRS C22 veya C24 bayağı bayağı numetal işinin standardı oldu şaka gibi...

Neyse...

İyi doğru yok. O anki alışkanlıklarla, hangi gitar eline oturuyorsa ve insana çalma ilhami veriyorsa, gitar odur arkadaş...

B

GP Bağımlısı
    Eski konu aklıma gelmiştide yalan yok aratmadım hem albenili fotolu hali belki farklı yorumlara vesile olur, yapıştırayım hatta şuraya;

İşte tam bahsettiğiniz yaklaşıma bugün bence Gibson'un çok ihtiyacı var, sıkça eleştiriyoruz zaten ama bir Harley Davidson gibi yokolup gitmesini istemem...

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Harley'e ne oldu ki?

B

GP Bağımlısı
    Süper çirkin. "Boooooo!"

Adam akıllı R4 ve R5 sürsünler piyasaya farklı sap profili seçenekleri, chambered gövde seçenekleri ve adam gibi manyetiklerle.

Yok, illa 2200 senesinden gelme gibi duran, altın rengi, abuk subuk kutu dizaynlarıyla uğraşsınlar.

Çok sinirlendim, kollu bacaklı ceksınımı tele gibi tokatlaya tokatlaya çalayım.

Sent from my HUAWEI TAG-L01 using Tapatalk
    Barış Şahin and redkid like this.

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı Dr. Barlo tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Harley'e ne oldu ki?

B
    Müşteri kitlesini her yıl %5-10 gibi kaybeden bir marka, meraklıları yaşlanıp "kaybolurken" yenisi gelmiyor.

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    Bence çok güzel olmuş. Hazır gövde tasarımı değişmişken headstocku da hafif değiştirselerdi. Ya da black beauty headstocku gibi sedefli headstock yapsalardı. Böyle çok kuru durmuş. Aslında bunu alıp şu duesenbergin gibsonlar için yaptığı Les Trem denilen vibrato kolundan şeyetmek lazım da neyse.

Bu yamaha'nın revstar serisini de feci beğendim bu arada. Çıkarsınlar böyle gitarları iyi oluyor sıkıldık hep aynı tasarımdan.

Kromatik çalışıyor... Laçin kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Headstock matched yapabilirlermiş. Binding ile beraber hoş olurmuş bence.

Derebeyi Djent Pilot kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    4
    Farkettiğim günden beri aşığıyım, yeni ve sıradışı tasarımlara hep karşı olmama rağmen bunu çok sevdim. Gitara ilk başladığım model bu tarz bir gibsonvari yuvarlak sapa sahipti, tek dezavantajı 12 sonraki fretlere erişim ve 22 perde olması idi shred bakış açısından yaklaşınca. Bu model bana ilaç gibi gelir tahminen, ama 4000 dolores fiyat biraz zorlayacak. Goldtop ve siyah kapak
    "Practice cures most tone issues"

aka Megadeth79 Deniz kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Sadece bana mı öyle geldi ama "higher fret access" dizaynı çok kötü gibi...

Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal