Ditto 2x
1 / 3 arası sonuçlar. Total: 3
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Mertay
  • 1 Post By tugay

Başlık: Tonlama için Cem

GP Bağımlısı

Tonlama için Cem

Ekipman tonlarken backing-track kullanmayı arkadaşlara sıklıkla tavsiye eder oldum ama hangi backing-track o konuda pek tavsiye veremiyordum.

Müzikal olarak zevkli olsalar bile abartılı bir mastering işleminden geçmiş veya frekans dengeleri ideal olmayabiliyor. Yani bir backing track'e ayarlanmış bir ton diğerine oturmaktan fazla uzak kaçabiliyor. Geçenlerde söyle bir link buldum;

https://www.youtube.com/watch?v=UkoF...6GuMb7ZhzjhUZW

Hepsinin üzerine çalmadım ama üzerine çalmak için zorlu değiller ama daha önemlisi dengeleri gayet güzel, yani başka backingler açtığınızda ya hiç veya ufak değişimlerle gitarı mix'in içine oturtma şansınız daha yüksek. Şimdilik denk geldiğin en iyisi bunlar, daha iyisini bulursam gene paylaşırım.

GP Bağımlısı tugay kişisinin Avatarı
    Bunlar cok guzelmis ozellikle Neoclassic olana bayildim. Basladigi an direkt kafamda olusturdu kompozisyonu, hem de bir cok gam icin uygun ilerliyor. Cok guzel seyler cikar bundan, ilk firsatta deneyecegim tesekkurler
    Mertay likes this.
    "Happiness is a warm Marshall... Lennon got it wrong"

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı tugay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bunlar cok guzelmis ozellikle Neoclassic olana bayildim. Basladigi an direkt kafamda olusturdu kompozisyonu, hem de bir cok gam icin uygun ilerliyor. Cok guzel seyler cikar bundan, ilk firsatta deneyecegim tesekkurler
    Rica ederim, hemen eskitmeyin ama hepsini seskartı problemini çözdüğünüzde yazılım tonlarken işinize yaramasını umuyorum.

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal