Ditto 2x
1 / 8 arası sonuçlar. Total: 8
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Heartcore
  • 1 Post By nacho_grande

Başlık: İstanbul - Satılık el yapımı HH SuperStrat 4000TL

Daimi Üye
    Cemler
    1

İstanbul - Satılık el yapımı HH SuperStrat 3500TL

SATILIK İstanbul - Satılık el yapımı HH SuperStrat 3500TL

TAKASA KAPALI

Kendi keyfime yaptığım bu gitarı yapmayı planladığım başka gitarlara kaynak olması amacıyla satmak istiyorum, malum pahalı bir hobi Mayıs sonuna doğru bitirdim, birkaç kere sahnede kullandım, onun dışında evde oynuyorum, ne hafif, ne ağır, güzel görünen, rahat çalınan ve her yola gelebilecek bir gitar oldu.

Teknik özellikleri:

Gövde pommele/sapele, maun türevi, büyük hareli (quilt?) güzel bir ağaç, rahmetli Murat Sezen kapak ağacı olarak çok kullanırdı.

Sap 3 parça ispanyol sediri ve anzem, sap profilini Ibanez Wizard 2'yi baz alarak yaptım, D gibi bir profili var, ama Wizard kadar ince değil, ilk perdede 20-21 mm civarı, 12. perde civarı ise 23 mm gibi, yuvarlatılmış sap gövde birleşimi sayesinde tiz perdelere erişim kolay.

Çift yönlü sap çeliği (truss rod)

Tuşe abanoz 16 inç yarıçap

Akort makinaları Schaller M6 kilitli

Köprü Hipshot Contour tremolo, kiltli eşik olmadan Floyd Rose performansı sağlayan kaliteli bir köprü
    (üst eşiğin bakımı yapılırsa tabii )

Schaller Sure Claw, tel köprü yaylarının gerginlik ayarını alyan ile kolayca yapmaya yarayan bir parça

Manyetikler Seymour Duncan Alnico 2 Pro sap ve JB köprü, ikisi de meşhur manyetiklerden, Alnico 2 Slash'in sap manyetiği olarak ün yapmış bir manyetik, kabaca yumuşak/yuvarlak tonlu, çok yüksek çıkışı olmayan "vintage" karakterli bir manyetik, JB ise, yüksek çıkışlı köprü manyetiklerinin atalarından, cayırtılı, ama yine de "tatlı" bir manyetik.

CTS potanslar, kendi tercihim olarak ton kontrolu şu an sadece köprü manyetiğine bağlı, alıcının tecihine göre standart bağlayıp yollayabilirim.

Planet Waves elips askı pinleri, askının yerinden çıkmamasını kilit kullanmaksızın sağlayan şık bir pin.

Jumbo sert perdeler, SS kadar sert olmayabilir belki ama takarken oldukça uğraştırdı

Graphtech Black Tusq eşik

Kontrol yuvası kapağı ve sap çeliği (truss rod) kapağı pelesenk (rosewood)

Tik yağı ve Nuri Leflef ayakkabı cilası

Güzel bir gigbag dahil.

fizyo_orkun likes this.

Daimi Üye
    Cemler
    1

Satılık ev yapımı HH SuperStrat

Güncel. (otomatik mesaj)

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    "Ev yapımı" güzel ifade olmuş.
    fizyo_orkun likes this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

GP Bağımlısı fizyo_orkun kişisinin Avatarı
    Cemler
    15
    Berkant hocam, Muğla'ya mı taşındınız yoksa konserler sebepli geçici süreli mi?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daimi Üye
    Cemler
    1
    Güncel... (otomatik mesaj)

Daimi Üye
    Cemler
    1
    Alıntı Mesajın aslı fizyo_orkun tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Berkant hocam, Muğla'ya mı taşındınız yoksa konserler sebepli geçici süreli mi?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazın Bodrum'daydım, şimdi biraz Bodrum, biraz Istanbul, biraz ora-bura Gitar cuma gününden itibaren Istanbul'da görülebilir.

Daimi Üye
    Cemler
    1
    Fiyat 3500 TL oldu

Daimi Üye
    Cemler
    1

Satılık el yapımı HH SuperStrat

Güncel. (otomatik mesaj)

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal