Ditto 2x
  • DLT Amplification - Dr.K. 18 watt Lite 6V6

   Selamlar arkadaşlar,

   Bu amfi ile ilgili ne zamandır yapamadığım video kaydını artık yapma vakti gelmişti.

   Amfimiz aşağıda görüldüğü gibi Türkay tarafından yapılan 18 watt gücünde ve 2 adet 6v6 power lambalı DLT 18 watt Lite 6V6.

   İki adet video kaydettim. Birincisi Heritage 535 ile ve ikincisi R8 ile. Gitarlar direk amfiye Klotz la grange kablo ile girildi. Arada hiç bir pedal bulunmamaktadır. Amfi daha sonra Dr Z air brake kullanılarak ses seviyesi oda seviyelerine indirilerek Deluxe reverb ün Jensen C12K hoparlörüne bağlanmıştır. Kayıtta iki mikrofon kullanıldı biri önde Shure SM 57 diğeri ise arkada ve SM 58 kopyası.

   Bu aletin herhangi bir pedal olmaksızın verdiği gain karakteristiklerini göstermekti buradaki amacım. Ha eksik çalmışım duyulmayan nota olmuş olabilir. Aralarda Allman brothers'dan iki parçanın ana ritim ve solo kısımlarını geçtim. Trouble no more ve One way out. Hani sade solo gitarın arka plan olmadan garip duyulumu halinde parçaların orjinallerine bakabilirsiniz.

   Neyse umarım iyi tanıtırız bu minik canavarı. Ha bu arada kendisi 5 kilocuk.

   http://www.youtube.com/watch?v=QDPLRu-4OmM
   http://www.youtube.com/watch?v=Z0ik-SQVaLQ   http://i285.photobucket.com/albums/l...DSC_0135-2.jpg
   Bu yazının aslı şu forum başlığında yayınlanmıştır: DLT Amplification - Dr.K. 18 watt Lite 6V6 Yayınlayan deliturko Mesajın aslını görüntüle

  gitarpedal