Ditto 2x
    • Cort Matthias Jabs Garage 2

Gitar bu.

Teknik özellikler ise;

CONSTRUCTION: Bolt-onBODY: Swamp ash
      NECK: Hard Maple
      BINDING: n/a
      FRETBOARD: Hard Maple
      FRETS: 24 (2.9mm)
      SCALE: 25 1/2" (648mm)
      INLAY: Dots
      TUNERS: Die-cast
      BRIDGE: String-through hard tail
      PICKUPS: Scorpu-N & Scorpu-B (both angled Humbuckers) designed by Matthias Jabs
      ELECTRONICS: Full force switch & easy grip push/pull tone knob
      HARDWARE: Chrome
      STRINGS: D'addario EXL120(042-009)
      SPECIAL: Graph Tech black Tusq XL nut
      http://en.audiofanzine.com/utilities...s.pictures.JPG

http://www.musik-schmidt.de/images/p...ias-Jabs_4.jpg
      http://www.guitarhouse.com.ua/public...rage1_2_lg.jpg

Bu gitarı birkaç hafta önce deneme imkanım oldu bazı izlenimlerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle gitar, fiyatı da düşünüldüğünde gayet güzel bir gitar onu belirteyim. Denediğim gitarın gövde ağacı hafif cins bir bataklık dişbudağı ki bu bence iyi bir tercih. En hafifinden değil ama bu fiyat rejimindeki en hafif dişbudak bu oldu bana denk gelen.

Profili olarak asimetrik ve ne ince ne çok kalın, güzel hissiyatı olan, ele güzelce oturan, düz kesim akçaağaçtan yapılma bir sapa sahip. Eğrilik çapı bence biraz fazla düz ama düşük tel yüksekliği başta olmak üzere avantajları yadsınamaz ya, ondan seveni bol olacaktır. Hele ibanez tipi 16-17" sevenlere daha da hitap edecektir. Ben strat türevlerinde biraz daha bükümlü çapı daha uygun buluyorum ama tercih...

Köprü gördüğünüz üzere sabit. İyi tarafı saddlelar Fender'in amerikalı olanlarındaki çelikler gibi yapılmış olmaları. Ancak köşeleri onlar kadar iyi işlenmiş, keskin noktalar yuvarlatılmış değil. Bana çok koymadı ama çarpma filan olsa kanatacak kadar örseleyebilir. Ama çeliği cidden güzel çelik

Manyetikler Matthias'ın o çiğ ve bağırtkan tonuna yaklaşacak şekilde tasarlanmış belli ki. Özellikle köprü manyetiği ile güzelce "You and i" giriş melodisini çalabilirsiniz ;) Cort'un "Full force switch " dediği hadise de eğer yanlış anlamadıysam, köprü manyetiğini doğrudan jack'a yollayan bir sistem. Bence büyütülecek bir hadise değil. Benim denediğim gitarda bu minik switch başka bir şeye modifiye edilmişti, ondan dahasını söylemeyeceğim reel uygulaması hakkında. Ton potunda ise push/pull ve o işi daha kolay yapmak için şeffaf bir plastik zımbırtı takılmış bir pot başı var.

Sözün özü, hiç fena bir alet değil. Ben, bu fiyata göre, gövde ağacının titreşkenliğini, sap arkasının profilini, köprüyü ve 80 işi çığlık çığlığa şeylere giden tonunu sevdim. Uzun süredir denediğim en iyi Cort diye düşündüm, çalarken...
      Bu yazının aslı şu forum başlığında yayınlanmıştır: Cort Matthias Jabs Garage 2 Yayınlayan Barış Şahin Mesajın aslını görüntüle
      Comments 2 Comments
      1. gitarcixs kişisinin Avatarı
        gitarcixs -
        Bu gitarlar endonezya değil mi ?
      1. Barış Şahin kişisinin Avatarı
        Barış Şahin -
        Hiç hatırlamıyorum

Ama burada End. yazıyor.

gitarpedal