Ditto 2x
    • Voodoo Lab Giggity İncelemesi

http://www.gitarpazar.com/adm_assets...e-Pedal-_1.jpg

http://www.gitarpazar.com/pr/show/93...erdrive-Pedal-

Bugün, iyice vakit verdim bu aygıta. GitarPazar için video yapmak üzere GitarPazar tarafından Pluton Müzik'ten alındı bu pedal ve de videosunu da çektim. Şu anda FLV conversion devam ediyor, 1 saati geçecek gibi...

Öncelikle bu "bildiğiniz" pedallardan değil. Onu belirteyim. Bu pedal amfi gibi hareket etmek üzere tasarlanmış bir aygıt. Genelde "amfi gibi pedal" şeklinde kullanılan, bir pedala methiye yazmaya yarayan bir söylem vardır. Bu direkt o amaçla daha baştan yapılmış şekilde. Bir eq pedalı değil, ve eqların topunun yaptığından daha iyi sonuçlar verebilmekte. İşin komedisi tasarımına karıştığım kiremit bir pedal vardı, direkt bu zihniyette ve bu pedaldan bile önce başladı aslında tasarımı... Şimdi ne haldedir hiç bilmiyorum, ama gerek de kalmadı anlaşılan. Çünkü bu oldu. Giggity hakkaten tam cuk şekilde olmuş vaziyette.

Çok sevdim.

Ayarları zaten resimden görürsünüz. Güneş, "bright" çağrışımından olmakta. Air tiz ekliyor daha çıngır çıngır yapmakta... Presence gibi bir yerde... Body amfinin daha "tok" olmasını sağlamakta ve ciddi etkili. Loudness var ki o da kendini amfi zannetiğinden o amfinin sesi gibi. Ve de master da adı üzerinde, pedalın çıkışı. Parçaları falan elbette 4 4lük... Voodoo Lab, boru değil. Üstten jackler, ki ben çok sevmiyorum bunu. Sparkle mod gibi bu da görsel olarak, üzerinde kalın bir plexii var kaplama. Parmak izi kalıyor, elbette bir kumaşla hemen silinir ama işte...

Güzel alet.

Fender Blues Jr. ile denedim. 1998 Amerikan (yeşil devre bordu var), Celestion G12H30, v1'de Jan Phillips 5751 var ve gerisi JJ. Dr.Z. Brake Lite attenuatorum (hastasıyız) sayesinde master full açık, volüm 5, bas tiz 12, mid 8 gibi... Reverb kapalı... Mikrofon olarak 2 adet aygıt kullandım, beraber... Shure SM57 kullandım, off axis. Ve Prodipe TT1 Pro on axis. Bu mikrofonu cidden çok sevdim ben... EMU1616m, Cubase ve kayıtta Antress compressor ve çok hafif oda etkisi için "spacer" ve minik bir miktarda reverb. Zira mikrofondan dümdüz gelen ses insanın odada duyduğu ses değil. Bu şekilde nerdeyse aynı diyebilirim... Gitar, benim beyaz strat, 2001 American Series Stratocaster, ash gövde maple/rosewood neck, Mary Kay White şeffaf kırık beyaz cila. Poly... Köprüde Duncan Jerry Donahue tele köprü manyetiği, sapta ve ortada %5 underwound Fralin Vintage Hot'lar...

Sonuç:

Amfinin karakterini ciddi şekilde değiştirebilmekte... Amfiyi farklı yönlere çekebilmekte.

Şimdi bu çok önemli ve zor bir şey. Amfi zaten yüksek seste, yatak odası hesabı düşük volümde bir amfinin girişine pedal takarsınız bir şeyler ve ciddi bir değişiklik hissedersiniz. Ama amfinin sesi yüksek olursa, sahnede stüdyoda vesaire, düşük seslerde çok iyi sonuçlar veren "bilmemne amfisi" pedalları, duvara çarpar. Zira yüksek seste lambanın sesi geliyor ve de karakterini kolay değiştirtmez. Dikkatinizi çekiyorum, bu videoda ses attenuator sayesinde (yaşa Dr.Z., yaşa Ken Fisher) zaten yüksek. Ve bu aygıt ona rağmen amfiyi biraz Blackface sularına çekebiliyor özellikle tizlerdeki "sparkle" açısından... 3:00 gibi videoda göstermeye çalıştığım şey oydu... Sap ve orta pozisyonunda, sonra sapa geçiyorum...

Devamında ama çok güzel bir şey yaptı bu alet... Blues Jr.'ı daha tweed yaptı kerata. Mini Bassman cinsi derim hep... blues Jr. için. Çok severim bu amfiyi. Ve tweed tarafında bir akrabalığı olsa da, o kadar da değil... 4:00 sonrasında da göstermeye çalıştığım hadise o. Hatta sonrasında işin bu tarafını abarttım, acaba JTM olacak mı gibilerden... 6:45 falan gibi... Tabi oraya kadar gitmedi, epey kızmış bir tweed havası yapmakta, ama JTM için biraz daha "kütle" lazım gibi geliyor bana. Siz kendiniz karar veriniz

Benim gördüğüm kadarı ile, çok güzel bir pedal. Amfiyi bir miktar "değiştirmeye" yaramakta. Tabi önüne pedal falan da konur, zira bu amfinin parçası gibi kendini görmeyi düşünen bir aygıt. O tarafı çok güzel ve etrafta hani bolca olan bir zihniyet değil kesinlikle. Bunun yanında amfinizi alıp komple farklı bir yere gitme, simülasyon, falan filan tripleri yok. Bir yere kadar hareket ettirebiliyor. Yani hayal görmenin de alemi yok.

Çok sofistike bir pedal bu... Sahne stüdyo işleri için iş bilen gitarcıların vazgeçilmezi olacağını ben öngörmekteyim.

Alakalı video

http://www.youtube.com/watch?v=MFmQLIjg-bE

Umarım birilerinin işine bir gün yarar...

B
      Bu yazının aslı şu forum başlığında yayınlanmıştır: Voodoo Lab Giggity Yayınlayan Dr. Barlo Mesajın aslını görüntüle
      Comments 1 Yorum
      1. xentrix kişisinin Avatarı
        xentrix -
        Aklımda olan bir alet , teşekkürler inceleme için.

gitarpedal