Ditto 2x
    • Line6 M9 İnceleme

Line6 m9

http://www.musictechmag.co.uk/files/...rev_M9_400.jpg

Pedalboard örneği (thegearpage.com dan alıntıdır)
      http://www.netraam.nl/pics/pedalboard-041109.jpg

Geçen hafta son paramı verip ikinci el olarak aldığım bu hafta satmak zorunda kaldığım Line6 m9 hakkında tecrubelerimi paylaşayım istedim

Öncelikle cihazın amacı pedal olayını ortadan kaldırmak. Delay, modulation,filter, reverb,distortion buna ek olarak looper seçenekleri sunuyor. Nova system gibi düşünebilirsiniz. Üstüne birde looper ekleyin. Boyut ve sağlamlık olarak beni tatmin etti. Ağırlığıda çok değil. Kısacası pedal boarda koyup rahat rahat taşıyabileceğiniz bir cihaz.

Gelelim tonlara. Distortion tonu fena değil. Güzel şeyler yakalanabiliyor ama ben pedalı bunun için almadığım için çok fazla kurcalamadım. Asıl amacım ve pedalın olayı da efektler diye düşündüm. Benim ihtiyacımı fazlasıyla gördü bu alet. Delay çok çok güzel ve bayağı bir seçenek sunuyor. Ayrıca filter muhabbetlerinide çok sevdim onlarıda lezzete göre ayarlayıp ritimlere ahenk katmak mümkün. Değişik Chorus lar var üstünde. Jazz sounduna süper gidiyor. Çok acayip jazz çalasım geldi ama beceremedim.

Aletin kullanım kolaylığı ayrı bir avantaj. 3 efekti aynı anda kullanabiliyorsunuz. 3 tane fx unit var fotoğrafta gördüğünüz gibi her bir unitten bir efekt seçip onu kullanıyorsunuz. İstediğinize istediğiniz efekti atayabiliyorsunuz. Ayrıca kayıt olayı yok. Nasıl bıraktıysanız o direk hafızaya alıyor. Tap tuşuna basılı tuttuğunuzda looper devreye giriyor. Looperın kalitesi çok iyi ton konusunda hiç bir sıkıntı çekmiyorsunuz. Tek dez avantajı biraz kısa olması. Bence daha uzun bir looper yapmalılardı. Looperı açıp kaydettikten sonra o çalarken siz efekt tarafına geçip solo için tonu değiştirebiliyorsunuz.

Sıfırının gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. İkinci eline 650 TL verdim. Bu fiyata göre inanılmaz iyi bir cihaz. Fakat şuan Do-Re müzikte 1300 TL falan fiyatı o zaman biraz iş değişiyor farklı seçenekler çıkıyor ama hepsi bir arada çözüm isteyen arkadaşlar ikinci elini kovalasın derim. Memnun kalacaklardır.

Burak ÖZBAHÇECİ
      Bu yazının aslı şu forum başlığında yayınlanmıştır: Line6 M9 İnceleme Yayınlayan pismuzisyen Mesajın aslını görüntüle
      Comments 1 Yorum
      1. fat-strat kişisinin Avatarı
        fat-strat -
        " POD HD400 also
        features effects taken from our industry standard M series of products - M5,

M9 & M13."

gitarpedal