Ditto 2x
    • Tanju Eren - Ibanez TSA15H Kafa

Selam

Bana hediye gelen ve çok memnun olduğum için paylaşmak istediğim amfiden bahsedeceğim.

http://www.muzikenstrumani.com/image...Am_11162_1.jpg

http://www.theperfectguitar.com/site...5stack_lg3.jpg

Dış görünüş itibarıyla çok şık minik bir kafa bu, estetiği İbanez TS pedallarından yola çıkılarak şekillenmiş. Beyaz tolex ve ön panel yeşil beyaz. TS knob'ları var.
      Amfinin en kısa açıklaması şu: 12ax7 ve 6V6 lardan oluşan oldukça clean bir amfinin önüne eski TS'lerden biri monte edilmiş. Ayrıca 6 dB'lik bir boost'u var. TS ve boost mini toggle'larla açılabiliyor ve istenirse pedalla kontrol edilebiliniyor.
      7 - 15 W seçenekleri ve her ohm için hoparlör/hoparlörler çıkışları mevcut.
      Bir effect loop var ancak bu pre amp ve power amp arasında değil TS ile pre arasında.

Stock lambalarla (ki ucuz uzak doğu lambalar bunlar) bir sürü iyi ton yakalamak mümkün. TS devrede değilken amfi neredeyse hiç kırılmıyor. Dışardan 20 dB boostladığımda da pek parlak bir ton çıkmadı. Ama zaten kendi içinde gereken herşey var.
      Lambaları JJ Tesla power ve EHX prelerle denediğimde olay başka bir boyuta taşındı. Ama esas pre lambaları NOS Valvo'larla değiştirince tadından yenmez oldu. Valvo'lar daha çabuk kırıldığı için 6V6 overdrive'ı yerine eski bluesbreaker kafasında bir drive ortaya çıktı.
      Genel olarak basslarda eksiklik var ancak bu 2x12 bir hoparlörle giderilebiliniyor. Ben 1x12 Eminence ile aldığım daha yağlı tonu sevdiğim için öyle kullanıyorum.

TS konusuna gelince, bu bir TS9 değil, TS 808 de değil. içini açınca iki adet çip gördüm ancak ne olduklarını anlayamadım. drive ve volüm normal TS lerden biraz daha fazla hatta TS açıkken Ts volümünü açıp, drive'ı 0 da tutsanız da amfiden güzel bir crunch tonu çıkıyor.

Beni en çok etkileyen hiç bir setting'de nota definisyonunun kaybolmaması (tabii iyi lambalarla). Fiyatına göre eğer sevdiğiniz lambalarla modifiye ederseniz, piyasada "lambalı aman da aman" diye satılan daha yüksek fiyatlı bir çok amfiyi dövecek bir amfiyle çalabilirsiniz. Bonus olarak da vintage'e yakın bir TS niz olur. Zaten vintage bir TS 808 amfinin fiyatının yarısı nerdeyse

Tamam içerdeki malzeme gayet standart ama işçilik ve kozmetik süper. Bu fiyata sahip olunacak şey de az değil hani. Biraz iyileştirme ile taş gibi bir cihaza sahip olunuyor. Bir süredir sahnede deniyorum ve oldukça memnunum. Taşınabilirliği de ekstra bir puan açıkçası.

Sevgiler.
      Bu yazının aslı şu forum başlığında yayınlanmıştır: Ibanez TSA15H Kafa Yayınlayan Tanju Eren Mesajın aslını görüntüle
      Comments 2 Comments
      1. hackeiommi kişisinin Avatarı
        hackeiommi -
        Elinde vintage olsun Tanju Abi. Emeğine de sağlık bu arada. Amfinin tasarımı gerçekten şık, hoşa gidecek bir tasarım. Anladığım kadarı ile bayağı bir ihtiyacı karşılayacak kadar kaliteli bir amfi.
      1. hackeiommi kişisinin Avatarı
        hackeiommi -
        Unutmadan bir soru, Eminence'in hangi modeli ile kullanıyorsun abi?

gitarpedal