Ditto 2x
    • Cmatmods Super Signa Drive - İnceleme

http://effectsfreak.com/media/produc...30b95e711c.png

Merhaba herkese, elimden geldiğince bir şeyler yazabilmek ve ileride bir kişinin bile olsa işine yarayabilecek bilgiler içermesi adına bu inceleme başlığını açmış bulunmaktayım. Kısa bir hikayeden sonra pedalla ilgili daha spesifik bilgiler vermeye çalışacağım.

Bu pedal benim için çok özel bir pedal, öyle ki uzun zaman peşinden koşup da yurtiçinden bir tane bile düşüremediğim tek pedal budur. Bu ara pedal konusunda atılım yapmamla tam yurtdışından siparişi geçecektim ki, ne göreyim, Pluton Music'te ikinci el bir tanesi mevcut, hem de USA ikinci el fiyatlarından ucuza.

Hemen akşamın bir saati Facebook'tan Pluton Music'le irtibata geçtim ve sağolsunlar anında dönüş yaptılar, neyse havalesiydi kargosuydu bugün pedal elime çabucak ulaştı. Sıfır gibi bir pedal geldi, nokta hatasız hani, olsa da sıkıntı yok ama böylesi de ayrı güzel oluyor.

Pedal 9V ile çalışmakta, BB+ Preamp'dan biraz daha küçük boyutlarda bir pedal.

İki kanalımız var, biri Boost, öbürü Drive.

Boost kanalımız adı üstünde, üzerindeki Boost kontrol potu ile Gain ayarlıyoruz.

Bu kanal zaten benim bayıldığım, "ben bunu alsam sürekli açık bırakırım, kapatmam" dediğim bir kanal. Bence, benim zevklerime göre EP Booster'a gerek bırakmayan bir kanal diyebilirim. Boost potumuz saat 2 yönünü geçmeden, alet asla kükremiyor. Öyle ki; ton berraklaşıyor, parlaklaşıyor ve tüm frekanslar adeta canlanıyor. Saat 2 yönünü geçmeye başladığımızda alet kattığı Gain'i açık açık göstermeye başlıyor ve optimum volume ayarında lambalardaki kırılmalar başlıyor. Dediğim gibi bu pedalı sırf bu kanal için bile alabilirdim.

Drive kanalımız ise bir adet 3 yollu mini-switch ve Gain, Level, Bass, Treble, Mid potanslarından oluşmakta.

Tonları için ise "smooth" diyebilirim. Yani kelimenin tam anlamıyla bu şekilde, hatta Santana türü işleri çok rahat yapabilecek kapasitede. Tabi ki bu setup'la da alakalı, yani amfi, gitar vs. vs. hepsinin etkisi var buna.

Drive tonları BB+ Preamp'ın biraz daha koyusu gibi düşünebiliriz. Benim gibi midleri seven insanlar bu kanalı baya sevecektir. O yüzden almadan bu kısmı iyi düşünmek lazım. Ben bu kanalı hiç bir pedalda bu kadar sevmediğimi söyleyebilirim.

3 yollu miniswitch ise, "Ben bu midlerle başa çıkamıyorum." dediğiniz an devreye giriyor ve işi de " mid scooping, mid hump, mid neutralizing". Bu switch ile mid karakterini çat çat değiştirebiliyorsunuz ama pedalın o güzel ve koyu karakterini de %100 değiştiremiyorsunuz. Farklı switch pozisyonlarında ise farklı volume'lere geçiyor alet, böyle de bir durum var. Bir pozisyonda headroom aşırı yüksekken bir pozisyonda "ha şöyle" diyorsunuz.

İyi Yönleri:
      1) Boost kanalı çok iyi, sesi çok temiz.
      2) Smooth drive tonları için çok çok iyi bir pedal.
      3) İki kanal bir pedala göre küçük olması avantaj.

Kötü Yönleri:
      1) Miniswitch pozisyonu değiştikçe Volume etkileniyor.

Link: http://www.cmatmods.com/super-signa-drive.html

http://www.youtube.com/watch?v=VdV5vjWqde4

Bunları şimdilik yazmış olalım, forumda "Halilozz" 'da da var sanırım, o da görünce yazar bir şeyler.

Unuttuğum bir şey varsa ekleyebilirim, bir hatamız olduysa affola. Sorusu olan olursa elimden geldiğince yazmaya çalışırım.

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Mert.
      Bu yazının aslı şu forum başlığında yayınlanmıştır: Cmatmods Super Signa Drive - İnceleme Yayınlayan mistreated4u Mesajın aslını görüntüle

gitarpedal