Ditto 2x
    • Breedlove J25/CRe

Gecen hafta bir cilginlik yapip, yeni bir akustik gitar aldim.
      Acil bir ihtiyacim yoktu acikcasi ve elimde ufak tefek arizalari (sap ayari, entonasyon vs) olan 4 tane akustik var.
      Onlari halletmeden yeni birsey almak istememe ragmen, MusiciansFriend'de gunun "Stupid Deal"i olan bu gitari gorunce dayanamadim
      Normalde sahnede kullandigim Seagull'dan da memnun olmama ragmen, iki sene once caldigim (denedigim) bir Breedlove gitar vardi, cok guzeldi, kismet iste tamamen masif agac olan bir gitari 799 dolara bulunca alayim dedim.
      Gitarin diger yerlerdeki fiyati 1400 dolar (halen de oyle)
      On yuz masif sedir agaci, yanlar ve arka da masif Hint Gul agaci.
      Gitarin bas sesleri cok kontrollu, belki bir Martin Dradnaught gibi gumburdemese de caldigim diger butun gitarlardan kuvvetli.
      Gitarin genel anlamda tonu cok dengeli, akorlari caldiginizda her notayi ayri ayri duyabiliyorsunuz, paketten ciktiginda entonasyon da ayarli idi
      Gitari Mi bemol'e akordladigimda da cok guzel netice verdi, baska gitarlarda baslarda gozuken ses dusuklugu sorunu yok kesinlikle.
      Asil en cok memnun eden nokta ise "sustain" seslerin uzamasi, saniyerce devam edebilmesi, bir piyano gibi diyebilirim.
      Arpejlemek bir anda ayri bir zevk oldu
      Bir suredir hep elektrik caliyordum, icimdeki akustik gitar aski yeniden alevlendi
      Gitarda LP Baggs manyetik var, daha denemek kismet olmadi akustik sesi o kadar guzel ki, insan manyetigi merak etmiyor, belki hatta mikrofonlama yoluna giderim.

http://breedlovemusic.com/images/upl...cre_header.png

Gitarin teknik ozellikleri bu sayfada:

http://breedlovemusic.com/instrument...series/j25-cre
      Bu yazının aslı şu forum başlığında yayınlanmıştır: Breedlove J25/CRe Yayınlayan Burak Osman Tulbentci Mesajın aslını görüntüle
      Comments 2 Comments
      1. yigit1 kişisinin Avatarı
        yigit1 -
        Kesinlikle çok iyi bir seçim yapmışsınız. Bende de breedlove pro-series c25/cre herringbone var inanılmaz memnunum. Akustik sesi çok ama çok tatlı, gitarı elime almanın keyfini tarif edemem. Sisteme girdiğim zaman ise tahminimden çok daha iyi bir performans aldım. Birçok taylordan daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
      1. ozzy__fender kişisinin Avatarı
        ozzy__fender -
        Süper fiyata almışsın güle güle kullan , haberim olsa bende almak isterdim

gitarpedal