Ditto 2x
No Recent Activity

10 Ziyaretçi Mesajı

1. Aman sevindim bir işe yarasın oh
  2. Tanju Abi, sen yazınca dikkat ettim de, bendlerdeki pena hadisesinde genelde senin dediğinin tersini yapıyormuşum yahu. yazdığın iyi olmuş, dediğin yolda da pratik yapmaya başladım. Sağolasın
  3. Sorun giderilmiştir Tanju Abi. Mesaj yoluyla tarih belirleyebiliriz.
  4. Tamamdır Tanju Abi. Bizim apartmanda internet ve telefon gidik bugünlerde. Şu anda dışarıdayım. Arıza giderilince tekrar yazacağım.
  5. Ben o amfiyi alıp almama konusunda epey düşündümdü de... Aslında hem deneyip hem de muhabbet koyulaştırabiliriz. Önümüzdeki günlerde haberleşelim
  6. Bu arada atlamışım kusura bakmayın. Yazmakla olmaz aslında, denemek isterseniz müsait bir zamanda görüşebiliriz de Tanju Abi.
  7. Merhaba üstad. Bendeki Ceriatone çok çabuk kırılan bir amfi. Neredeyse clean ton diye bir şey yok. Ancak gitarın volüm potu ile gayet iyi temizleniyor. Tonal olarak şuna veya buna benziyor diyemem. Vox AC30 mavi hoparlörleri ile "babajiloks" Murat Bey'in Blexi amfisine göre daha tiz, daha parlak tınlıyor. ama en azından V30'lu, daha düzgün bir kabin ile de denemek gerek. Bu amfinin işçiliği, soundu ciddi olduğu için elimdeki kamera ile uyduruk bir kayıt almaya kıyamadım bu sefer. Geniş bir zamanda bir stüdyoda daha ciddi bir kayıt almaya çalışacağım.
  8. zaten öyle olması gerekirdi teşekkürler..
  9. Satıldı maalesef
  10. Merhaba 2 sene olmuş fakat satıldığına dair bir yazı görmedim. Red Repeat satıldı mı acaba?
Ziyaretçi Mesajları Görüntüleniyor 1 / 10 arası. Toplam: 10
Tanju Eren Hakkında

Temel Bilgiler

Tanju Eren Hakkında
Meslek:
Müzik
Cemler:
13

İmza

Go with the flow...

İstatistikler

Tüm Gönderiler
Tüm Gönderiler
2,172
Gönderi/Gün
0.62
Ziyaretçi Mesajı
Tüm Mesajlar
10
En son Mesaj
02-05-2013 18:53
Genel Bilgi
En son hareket
01-07-2017 08:19
Başvurular
0

3 Arkadaşlar

1. Osman Ergin  Osman Ergin çevrimdışı

Taze Kan

• MSN ile Osman Ergin kullanıcısına mesaj gönder
    • AIM ile Osman Ergin kullanıcısına mesaj gönder
    Osman Ergin
  2. halililkay  halililkay çevrimdışı

Üye

halililkay
  3. ladhra  ladhra çevrimdışı

Taze Kan

ladhra
Arkadaşlar Görüntüleniyor 1 / 3 arası. Toplam: 3
Tanju Eren üyesinin Blogunu görüntüle

Son Yazılar

Rack'in tonunu güzelleştirdim

by Tanju Eren on 03-02-2011 at 22:52
İstediğim kadar müzikal tınlamıyor diye kafaya taktımdı. Mantıklı bir açıklaması yok tabii. Neyse efenim, önce Alen Geere Buffer ordan EP Booster ordan da Sansamp PSA 1.1, sinyalin yarısı Alesis Mıdıverb 4'e ve return'e ordan da power'a. Şimdi harmonikler daha ortada, tam izah edemeyeceğim şekilde çalarken sanki daha iyi hissediyorum. Hi-gain tonlarda çamurlaşma azaldı. Tabii EP'yi 18 voltta çalıştırıyorum ve gain minimumda. Sadece etkisini almak için kullanıyorum.

Devamı

Gitar çaldım. Kelime anlamıyla yani...

by Tanju Eren on 26-01-2011 at 23:16
Yıl 90'ların ilk yarısı. Nedim Bey'in evinde prova yapıyoruz. Goldtop'ın teli koptu, bitirmeye de iki şarkı kalmış, tel değiştirmeye üşendim. Davulun arkasında yerde açık şekilde bir gitar durmakta, telleri de tam. Aldım elime ve provayı tamamladım. ancak giderken gitarı bırakamadım. aşık oldum, ya da bir şey oldu işte.
Bir kaç gün sonra Kene (Kenan Vural) aradı ve dedi ki "Usta benim gitarı hacılamışsın" Ben de "Valla kusura bakma bırakmasaydın

Devamı

Ghost in the machine

by Tanju Eren on 26-01-2011 at 12:39
Havada elle tutulur sesler var.
Kalbim gitarla anlaştığında, ya da tersi, isteklerden sıyrılıyorum. Duru olmaya başlıyorum.
Çalmasam da olur, ama çalıyorum. Ne çaldığımı çalarken duyuyorum.
Durduran o kadar çok şey varmış ki beni, hepsi de benden ama benim için değilmiş.
Sabah aklımda uyanıyorum, gece ruhumda uyuyorum.
Fazlalıklardan arınmaya çalışıyorum. Zaten bana anlatıyor aletler.
Hepsinin bir görevi ve süresi var.

Devamı

gitarpedal